Eiropas Karsēju sporta čempionāts 2022


Pirmo reizi vēsturē – Latvijai zelts Eiropas karsēju sporta čempionātā.

Latvijas izlases karsējkomanda “RTUcheer” svētdien, Atēnās svinēja uzvaru Eiropas karsēju sporta čempionātā, izcīnot ceļazīmi uz Pasaules čempionātu, kas norisināsies 2023. gada 19.-21. aprīlī, Orlando, ASV.

2-3 jūlijā Atēnās, Grieķijā norisinājās Eiropas čempionāts Karsēju sportā. Uz šīm sacensībām pārstāvēt Latviju devās RTU karsējkomanda.
“RTU cheer ir klubs, kas atveda uz Latviju Karsēju sportu, un zīmīga ka tieši pirms 10 gadiem mēs uzsākām ko pilnīgi jaunu, paši vēl nenojaušot kur mūs tas aizvedīs. Sākumā pat nebija domas ka tas izvērtīsies par ko tik lielu – tā bija saujiņa entuziastisku cilvēku, kas vēlējās nodarboties ar ekstrēmo sportu un apvienot akrobātiku ar cilvēku celšanu gaisā. Un tagad pēc 10 gadiem mēs uzkāpām uz laukuma olimpiskajā stadionā un klausījāmies himnu pilsētā, no kuras nācis mūsdienu sacensību sports. Tagad ir atlicis tikai viens – doties izmēģināt savus spēkus uz Pasaules čempionāta skatuves.” Stāsta Latvijas Karsēju sporta federācijas Valdes priekšsēdētāja Katrīna Kūma.

“RTUcheer” ir vienīgā karsējkomanda Latvijā, kura piedalās Eiropas mēroga sacensībās kategorijā “Senior Team Coed Elite L5”.

2021. gada 20. jūlijā starptautiskā olimpiskā komiteja nobalsoja par pilnīgas atzinības piešķiršanu karsēju sportam un starptautiskai karsēju sporta federācijai. Latvijā Karsēju sports ir oficiāli atzīsts sporta veids kopš 2018. gada.

Latvijas Karsēju Sporta Federācija