Eiropas čempionāts


Kamēr lielākā daļa sagaidīja Jāņu rītu pie ugunskuriem un vēroja saullēktu, Latvijas Karsēju sporta izlase modās Prāgas viesnīcā, lai uzvilktu savas formas un dotos pārstāvēt Latviju Eiropas čempionātā. Mūsu izlasei šīs ir pirmās šāda mēroga sacensības.

Šogad Eiropas čempionātā tika pārstāvētas gandrīz 25 valstis no apvienībā esošajām 32 valstīm. Latvijas Karsēju sporta federācijai šis bija viens no pēdējiem soļiem, lai tā oficiāli tiktu uzņemta Internacionālajā Karsēju Apvienībā (ICU). Latvijas izlase startēja Elites divīzijā, kur tika novērtēta kā devītā spēcīgākā valsts.

Eiropas čempionāts norisinās jau septīto reizi, bet šīs ir pirmās sacensības, kad tiek pārstāvēta kāda no Baltijas valstīm un gods atklāt šo tradīciju ir tieši Latvijas izlasei. Šo attīstību sekmējusi galvenokārt Rīgas Tehniskā universitāte, kas 2012. gadā savai studentei Katrīnai Dimitrei eksperimentālā kārtā atļāva nodibināt karsēju komandu. Pēc gada nu jau pirmā sertificētā trenere valstī komandai piesaistīja arī puišus, tādā veidā vēl vairāk virzot RTU karsējkomandu prom no karsējmeiteņu stereotipiskajiem priekšnesumiem uz karsēju sporta cienīgām performancēm – akrobātiskiem trikiem, bīstamām vairāku stāvu cilvēku piramīdām, galvu reibinošiem cēlieniem un iespaidīgiem sportistu lidojumiem gaisā. Trikus komanda veic gan kā individuāli sportisti metot atmuguriskos salto, gan pāros turot meitenes uz vienas rokas, gan vairākiem cilvēkiem metot lidotājas vairāku metru augstumā.

RTU karsējkomanda ir kļuvusi par stabilu pamatu valsts izlasei – lielākā daļa sportistu studē vai ir absolvējuši RTU pēdējos gados un pārējie jaunieši ikdienā trenējas kopā ar RTU komandu.

Latvijas Karsēju Sporta Federācija