Meistarklase Goldingen karsējkomandai


No 29. Jūnija līdz 1. jūlijam mūsu treneres viesojās Kuldīgā pie Goldingen karsējkomandas. Šo 3 dienu laikā treneres novadīja 7 treniņus – 4 cēlienu, 2 akrobātikas un 1 lecienu.

Katru dienu treneres sāka ar cēlienu treniņu, nometni sāka ar pamatu iekalšanu un tad turpināja ar advancētakiem cēlieniem un cēlienu savienošanu jeb rutīnas veidošanu. Katrā cēlienu treniņā sportistēm tika paskaidrota pareiza tehnika un cēlienu nianses, kā arī tika doti radošie uzdevumi un spēles. Nometnes beigās sportistes bija apguvušas tādus cēlienus kā prep, liberty prep, cradle, teddy sit extension, pretty girl extension.

Pirmo akrobātikas treniņu veltīja ritentiņiem un galvenais mērķis bija tīrs ritentiņš. Ja tas bija sasniegts mācījām sportistēm round-off, kas ir running akrobātikas pamats. Akrobātikas treniņos tika pildīti tā saucamie drills, fiziskie uzevumi, kas palīdz izprast triku tehniku un ķermeņa kustību noteiktā trikā. Akrobātikas treniņu laikā dalījām sportistes līmeņos, un katra izvēlējās sev piemērotāko. Otrajā treniņā koncenrējāmies uz pārmetieniem,uz priekšu un atpakaļu. Treniņa beigās sportistes jutās daudz vairāk pārliecinatas par sevi un drosmīgi taisja pārmetienus ar spotu uz airtrack.

Lecienu treniņu iesākām ar fiziskajiem uzdevumiem, kas koncentrējas uz kājām. Paskaidrojām pareizo lecienu tehniku un veicām paraugdemostrējumu. Treņiņa laikā visi sinhroni un kopīgi taisīja lecienus un treneres pielaboja kļūdas.

Katra treniņa sākumā tika veikta iesildīšanās un katra treniņa beigās sportistes atsildījās, lai izvairītos no traumām un nevēlamām muskuļu sāpēm.

Latvijas Karsēju Sporta Federācija