Meistarklase Smiltenes karsējkomandai


17. un 18. Jūlijā latvijas karsējsporta federācija novadīja intensīvus karsējsporta un akrobātikas treniņus Smiltenes komandai.

Pirmajā dienā meitenes iepazinās ar karsējsporta vēsturi cēlienu pamatiem. Katrs treniņš sākas ar muskuļu iesildīšanu, tad pārgājām uz noteiktu uzdevumu veikšanu, kas palīdz sasniegt vēlamo cēlienu. Cēlienu treniņu beigās izpildām iemācīto cēlienu visi kopā sinhroni. Akrobātikas treniņā izvirzījām mērķi – ritentiņš bez rokām un koncentrējāmies uz uzdevumiem, kas meitenēm palīdzēs izprast trika tehniku. Dienu nobeidzām ar garu atsildīšanos, kurā pastiepām arī špagatus.

Otro dienu iesākām ar akrobātikas treniņu, kurā mācījāmies advancētākus trikus, piemēram, pārmetieni uz priekšu un aizmuguri, flaki. Katra sportiste varēja izvēlēties savam līmenim piemērotu triku. Treniņa beigās daudzas no meitenēm bija sasniegušas vēlamo triku. Cēlienu treniņu iesākām ar iepriekšējā dienā apgūto pamatu atkārtošanu, un tad mācījāmies advancētākus cēlienus, piemēram, teddy sit, extended teddy, prep, liberty. Pēdējā treniņa beigās likām katrai grupiņai izdomāt pašām savu rutīnu, kurā bija jābūt vismaz vienam cēlienam. Nometni noslēdzām ar rutīnu atrādīšanu un izglītojošo kahoot spēli.

Latvijas Karsēju Sporta Federācija