Meistarklase BKV Cheer


No 1. līdz 3.augustam latvijas karsējsporta federācija viesojās Ventspilī pie komandas BKV Cheer, kur novadīja intensīvus karsējsporta un akrobātikas treniņus.

Pirmajā dienā meitenes iepazinās ar karsējsporta vēsturi. Cēlienu treniņā meitenes sadalījās pēc vecumiem un katra trenere strādā ar savu vecuma grupu. Mazās meitenes pirmajā dienā apguva tādus pamata cēlienus kā prep un teddy sit, junioru meitenes koncentrējās uz prep un liberty cēlieniem un lielās meitenes mācījās prep un cradle, kā arī apguva basketu pamatus. Akrobātikas treniņā izvirzījām mērķi – ritentiņš bez rokām. Sportistes veica daudz uzdevumus, kas palīdzēs tām fiziski uztrenēties un saprast trika tehniku. Akrobātikas treniņa beigās bija gara atsildīšanās ar stiepšanos un špagatiem.

Otro nometnes dienu iesākām ar akrobātikas treniņu kurā jau koncentrējāmies uz advancētākiem trikiem. Meitenes sadalījās pēc saviem akrobātikas līmeņiem. Daudzas cīnījās ar pārmetieniem, daudzas ar flakiem. Meitenēm bija iespēja pamēģināt skriešanas akrobātiku un interesantas akrobātikas kombinācijas. Cēlienu treniņā atkārtojām iepriekšējā dienā apgūtos pamatus un mācījāmies jaunus grūtākus un “šovīgākus” cēlienus. Daudzas grupiņas otrajā dienā “tīrīja” pamatus, junioru meitenes apguva dažādas ķermeņa pozīcijas, kā scale, arabesque, heelstrech, un lileās meitenes turpināja ar basketiem. Šo dienu noslēdzām ar īsu, bet produktīvu lēcienu treniņu. Sākām ar uzdevumiem, kas trenē kājas mukuļus un palīdz saprast leciena tehniku. Treniņa beigās sinhroni izpildījām apgūtos lecienus un atstiepāmies.

Trešajā dienā bija 2 cēlienu treniņi. Pirmajā treniņā iemācījām meitenēm, ka var savienot cēlienus un veidot mazās piramīdas. Šajā treniņā vairāk ņēmām “šovīgos” cēlienus, piemēram, show and go, garie kritieni u.c. Otrajā treniņā atkārtojam pilnībā visus cēlienus, ko šajās dienās iemācījāmies un likām katrai vecuma grupiņai izdomāt un salikt savu rutīnu. Dienu nobeidzām ar rutīnu atrādīšanu un izglītojošo kahoot spēli.

Latvijas Karsēju Sporta Federācija