Meistarklase Valkas karsējkomandai


No 4. līdz 6. augustam latvijas karsējsporta federācija viesojās pie Valkas karsējkomandas. 3 dienu laikā tika novadīti vairāki cēlienu un akrobātikas treniņi.

Pirmajā treniņā meitenes iepazinās ar karsējsporta vēsturi un bija gatavas sākt apgūt cēlienu pamatus – sponge un prep. Cēlienu treniņā katrai pozīcijai tiek izstāstīta pareiza tehnika un cēliena izpildījums. Pirmajā treniņā meitenes tika līdz stabilam prep cēlienam. Otrais dienas treniņš bija akrobātika, kurā koncentrējāmies uz ritentiņu bez rokām. Meitenes pildīja vairākus uzdevumus, kas palīdz izprast trika tehniku un trenē noteikto muskuļu grupu. Otro treniņu nobeidzām ar kārtīgu atsildīšanos – stiepšanās un špagatu stiepšana.

Otro dienu iesākām ar cēlienu treniņu, kurā apguvām “šovīgos” cēlienus, piemēram, garie kritieni, kritieni ar pagriezienu, teddy sit. Šāda veida cēlienus meitenes var apvienot ar deju un šovu cēlieni ir iespaidīgi un viegli izpildāmi. Otrais treniņš bija akrobātika, kurā meitenes apguva pārmetienus ar priekšu un atpakaļu. Treniņu sākām ar uzdevumiem, lai fiziski sagatavotu meitenes trikam, tad dalījāmies pa līmeņiem un sākām mēģināt pašu triku. Pēdējo šīs dienas treniņu atvēlējām bļaušanas daļai. Mācījāmies pareizi strādāt ar pušķiem un zīmēm, veidot zīmējumus, pievienot bļaušanas daļai cēlienus un akrobātikas trikus. Treniņa beigās bija kārtīga atstiepšanās.

Trešo dienu iesākām ar akrobātikas treniņu, kurā trenējām un “tīrījām” iepriekšējā dienā iesāktos pārmetienus. Otrajā treniņā pamēģinājām advancētākus cēlienus, kā extension un liberty. Tā kā meitenēm bija stabili un atstrādāti pamati, viņām bija vieglāk apgūt kaut ko grūtāku. Treniņa beigās visai komandai bija jāsaliek sava bļaušanas daļa, iekļaujot trikus un cēlienus. Nometni nobeidzām ar bļaušanas daļas atrādīšanu un izglītojošo kahoot spēli.

 

Latvijas Karsēju Sporta Federācija